Właściwe saunownie

Zachowanie się w saunie ma wpływ nie tylko na rezultaty zabiegu, ale ma jednocześnie bardzo duży wpływ na innych ludzi korzystających ze strefy saun. Na pobyt w saunie zarezerwujmy minimum dwie godziny.

Rodzaj saunarium, a sprawa ubioru

W zależności od upodobań mamy możliwość aby skorzystać z saun dla osób w strojach kąpielowych lub nago. Przed wybraniem się do sauny powinniśmy ustalić jakie wskazania dotyczące stroju obowiązują na konkretnym obiekcie. Poprawnie korzystając z sauny powinniśmy na działanie temperatury wyeksponować możliwie największą powierzchnie naszej skóry. Właśnie dlatego poprawne saunowanie odbywać się powinno nago. W niektórych obiektach jest niedopuszczalne, aby nie stosować się do tej reguły. Klienci którzy ubrali strój kąpielowy mogą zostać upomniani lub w ekstremalnych przypadkach poproszeni o opuszczenie obiektu. Z drugiej strony na nieprzyjemności będziemy narażeni także korzystając z łaźni nago w obiekcie tekstylnym. W takim przypadku może dojść nawet do ukarania osoby przebywającej tam nago.

Higiena osobista – sprawa najważniejsza

Kolejną zasadą jest, żeby za każdym razem do sauny wchodzić będąc suchym. Nie oznacza to jednak, że przed saunowaniem można lekceważyć kwestię prysznica i starannego spłukania całego ciała. Czynność ta jest obligatoryjna nawet jeśli braliśmy prysznic w domu przed przybyciem do strefy saun.

Żeby poprawnie korzystać z sauny powinniśmy zaopatrzyć się w klapki, które będziemy zostawali przed wejściem do sauny oraz przynajmniej dwa ręczniki – pierwszy służy do wytarcia ciała, a drugi do podkładania w saunie suchej i w strefie relaksu. Ręcznik do sauny musi być na tyle duży, że odseparuje nasze ciało od siedziska włącznie ze stopami.

Dobre maniery oraz inne zasady

Będąc w strefie saun do minimum ograniczmy nasze rozmowy czy śmiechy. Kompletnie niedozwolone jest korzystanie z telefonu lub wykonywanie fotografii lub nagrywanie filmów.

Najlepsze rezultaty uzyskamy korzystając z sauny przynajmniej raz w tygodniu. Każdorazowo w trakcie saunowania dobrze jest odbyć 2- 3 cykle na które składają się pobyt w saunie, chłodzenie oraz odpoczynek. Zasadą jest, aby podczas korzystania z basenu z zimną wodą, przed wejściem opłukać ciało z potu pod natryskiem. Wypoczynek powinien trwać tak samo długo, ile przebywaliśmy w pomieszczeniu sauny.

W saunie suchej wybieramy sobie miejsce, gdzie będziemy mogli przebywać przez kwadrans. Z tego powodu początkującym nie poleca się siadania na górze lub w bezpośredniej bliskości pieca. Do sauny parowej wchodzimy bez ręcznika. Bezpośrednio po wejściu zlewamy wodą siedzisko na którym spoczniemy. Tą samą czynność powtarzamy przed wyjściem.

Dla własnego samopoczucia starajmy się wydłużyć czas ostatniego odpoczynku. Po wszystkich seansach myjemy ciało bez użycia mydła lub innych detergentów. Dobrze jest natomiast użyć specyfiku do dezynfekcji stóp.

Wspomniane w tym artykule reguły poprawnego saunowania pozwolą nam bezpiecznie i w dobrym nastroju skorzystać z zalet saun.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Posiadasz auto – zobacz tutaj

Używanie samochodu to dla wielu powszedniość. Większość kierowców ma na wzmiance na to, czym jeździ oraz w jaki sposób wykorzystuje swój samochód i jakim sposobem ...

Pasja wymagająca rozsądku i skupienia

Można dostrzec, że kolekcjonowanie broni oraz strzelectwo sportowe to hobby cieszące się coraz większą popularnością. Jedną z przyczyn tej popularności z pewnością są liczne stowarzyszenia, ...

Garść informacji o zrzucaniu kilogramów

Spore grono osób myśli nad tym jak błyskawicznie i skutecznie spalać tłuszcz, a przy tym zachować komfort życia i nie zmieniać swoich przyzwyczajeń. Musze przyznać, ...

WARTO SPRAWDZIĆ

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę