Smart Home – co to?

Smart Home czyli mówiąc inaczej inteligentny dom jeszcze niedawno był wyłącznie futurystycznym pragnieniem. Szybki rozwój nowych technologii, dających możliwość połączenie z internetem urządzeń domowych, spowodował, że marzenia te stały się realne. Jak wszystkie nowinki, tak też w przypadku Smart Home czynnikiem rodzącym problem dla inwestorów była rzecz jasna cena systemu. Obecnie każdego, kto zapragnie zadbać o wygodę i bezpieczeństwo stać na to, aby jego dom był smart.

Smart Home to najprościej mówiąc zainstalowanie w domu sprzętów, które można za pośrednictwem sieci programować oraz nimi zarządzać za pomocą telefonu komórkowego, tabletu czy komputera lub specjalnie przeznaczonego do tego zestawu urządzeń innego sterownika centralnego. Dzięki temu mamy możliwość zarządzać właściwie całym wyposażeniem domu. Przeważnie Smart Home jest stosowany do sterowania centralnym ogrzewaniem, systemem alarmowym, roletami lub drzwiami wejściowymi w budynku.

Nie można pominąć tematu bezpieczeństwa smart domów. Zainstalowanie różnego typu czujników pozwala wykrywać zalanie pomieszczenia, ogień lub wydzielanie się tlenku węgla, bądź też błyskawicznie alarmować o nieproszonych gościach. Nie oznacza to jednak, że natychmiast musimy zainwestować i wymienić wszystkie dotychczas posiadane sprzęty. Najkorzystniej natomiast stopniowo, w zależności od aktualnych potrzeb, zmieniać sprzęt na inteligentny. Na początku zamieńmy urządzenia, które sprawiają nam najwięcej kłopotów, są czasochłonne a ich obsługa jest skomplikowana. Zacząć możemy chociażby od odkurzacza. Sporo z nas chciałaby, żeby ktoś posprzątał mieszkanie w trakcie naszej nieobecności. Cenione na rynku odkurzacze smart umożliwiają zrealizowanie tego marzenia. Automatyczne sterowanie klimatyzacją czy też ogrzewaniem mieszkania pozwala na odczuwalne oszczędności w budżecie domowym, a zarazem nasz inteligentny dom wita nas po powrocie ustawioną temperaturą. Automatyczna regulacja oświetleniem daje nie tylko oszczędności, ale również może skutecznie zabezpieczyć przed złodziejami. Bezprzewodowe sterowanie żaluzjami nie tylko zapewni najlepsze naświetlenie mieszkania, ale sprawi też, że już nigdy nie zapomnimy o ich opuszczeniu podczas wyjazdu. Instalacja inteligentnych gniazdek elektrycznych umożliwia zdalne sterowania również sprzętami, które nie są smart.

Komfort, opłacalność oraz prostota przemawiają więc wyraźnie o konieczności przekształcenia naszego domu w Smart Home. Korzystnie jest już teraz zadbać o to by stopniowo wkroczyć do krainy inteligentnych nieruchomości.

MOZE CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Programy a działalność komercyjna

Rejestracja nowego biznesu jest na pewno zdecydowanie łatwiejsze niż było to jeszcze kilka lat temu. Dużą część spraw papierkowych załatwimy przez internet. Tak naprawdę osoba ...

WARTO SPRAWDZIĆ

Strona do działania wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie ze strony oznacza zgodę na ich używanie. Wszystkie ustawienia dotyczące plików cookies możesz zmienić w opcjach przeglądarki internetowej.

Rozumiem Opuść stronę